• Główna
  • Aktualności
  • Nasza pasieka
    • Lokalizacja
    • Historia
    • Pszczoła murarka
  • Produkty
    • Nasze miody
    • Pyłek
    • Propolis
    • Wosk
  • Pszczelarz
    • Certyfikaty
    • Wspomnienia
    • Wiersze
    • Rysunki
  • Nasza kuchnia
    • Miód w kuchni
    • Grzyby w kuchni
    • Przetwory i inne przepisy
    • Nalewki
  • Nasza ogród
    • Byliny
    • Ogród ziołowy
    • Krzewy ozdobne
    • Sadownictwo
  • Sprzedaż nadwyżek
  • Biblioteczka
  • Strona startowa
  • Kontakt
  • Linki
  • Mapa
  • RODO

Pszczelarz

    Czyniąc zadość ciekawości wielu naszych klientów poniżej przedstawimy sylwetkę naszego mistrza pszczelarskiego - Tadeusza Netczuka. Wyczerpująca nota biograficzna znajduje się na naszej Stronie genealogicznej.

Pomocnicy pszczelarza

    W pasiece aktualnie pomaga dwóch pomocników pszczelarza:
Ewa Netczuk-Pol, czeladniczka, opiekunka 4 rodzin pszczelich - hodowla zarejestrowana u PLW w Namysłowie,
Łukasz Netczuk, czeladnik, pomoc techniczna i organizacyjna..

Tadeusz Stanisław Netczuk (ur. 26.05.1944)

    Tadeusz Netczuk ma bardzo szeroki profil działalności zawodowej i hobbystycznej, który rozwijał od wczesnej młodości aż do emerytury. Dzieciństwo spędził w Międzyrzecu, który wrósł w jego świadomość, jako miejsce szczególne - miasto przodków i opowieści o dawnych czasach snutych przez jego dziadków Wolskich i krewnych Mankiewiczów. Pomagał ojcu w ogrodzie i gospodarstwie rolnym, a zaszczepiony wtedy bakcyl ogrodnictwa jeszcze da o sobie znać w jego życiu. Jako nastolatek już od 1954 r. poznawał odbudowywany ze zniszczeń wojennych Wrocław, miejscami wciąż zalegający gruzami.
    Przez pierwsze lata małżeństwa Tadeusz z żoną Henryką wynajmowali mieszkanie na Brochowie, najpierw przez rok w domu M. Z. Sochackich, potem przez prawie cztery lata u Państwa Janiny i Aleksandra Stępniów przy al. Róż. Mieszkanie w nowym budownictwie wykupili w 1970 r. jako spółdzielcze własnościowe i wprowadzili się do niego w 1971 r.  W 1969 r. na świat przychodzi córka Anna Urszula.
    W 1970 r. Tadeusz zaczął hodowlę pszczół jeszcze w ogrodzie ś.p. Pana Aleksandra Stępnia - mistrza pszczelarskiego. Tadeusz sam zbudował swój pierwszy ul, a węzę dostał w prezencie z Międzyrzeca od swojego taty Eugeniusza. Od tego roku nieprzerwanie zajmuje się pszczelarstwem.  Tradycje pszczelarskie w rodzinie sięgają daleko wstecz, choć pojedyncze zachowane wspomnienia nie pozwalaję ustalić konkretnej daty czy początków zainteresowania pszczelarstwem. Wiemy jedynie, że pszczoły hodował również pradziadek Tadeusza, Jan, a także inni krewni. Wielu mieszkańców Międzyrzeca dawniej hodowało od jednego do kilku pni pszczelich na działkach ogrodowych.
    W 1974 r. Netczukowie rozpoczęli użytkowanie pracowniczego ogródka działkowego z zasobu zakładów górniczych WZEKu w POD "Morskie Oko". Ogródek mieli tu w dwóch miejscach aż do likwidacji POD po powodzi w 1997 r. tutaj mieli pasiekę i realizowali swoją ogrodniczą pasję.
    W 1996 r. pasieka składająca się z 3 uli została przeniesiona do nowego ogródka odkupionego od wuja Stanisława Steciuka w dawnym przyzakładowym kolejowym POD "Pokój" w PZD przy Parowozowni Wrocław Główny przy ul. Pięknej. Historia zatoczyła koło i przypomniała kolejarskie początki zawodowe. Na terenie tego ogrodu znajduje się budynek dawnych kolejowych zawodowych warsztatów szkolnych założonych w budynku ogrodowym w 1959 r. W tym budynku Tadeusz uczył się mechaniki aż do ukończenia szkoły zawodowej w 1962. Był jednym z uczniów, którzy brali udział przy adaptacji tego obiektu na szkołę. Wraz z objęciem w użytkowanie działki został wybrany prezesem tego POD w 1996 r. Od tego czasu działa społecznie jako prezes (1996-2001, 2006-2010, 2010-2014) oraz wiceprezes (2001-2006). W 1997 r. został ukończył kurs i zsotał instruktorem fachowym ogrodnictwa Społecznej Służby Instruktorskiej w PZD.
    W 1998 r. pasieka została przeniesiona do Księginic Wielkich koło Łagiewnik. Liczyła w tym czasie 5 uli. W tym samym roku Tadeusz Netczuk z polecenia znajomych kupił od Pani Wandy Mikrut pasiekę (9 uli) po jej mężu znajdującą się w Przmiłowie - letnim przysiółku Księginic Małych w gminie Sobótka. W tym samym roku obie pasieki połączono w jedną. Nowa ekologiczna Pasieka Tadeusza Netczuka została ulokowana w gospodarstwie rolnym w centrum Księginic Małych w Ślężańskim Parku Krajobrazowym a do 1999 r. w sadzie na pólnoc od wioski, gdzie stacjonowała do 2000 r. W tym czasie razem z Tadeuszem pszczoły hodował również były kierownik Poltegoru-Instytutu przy ul. Parkowej, Prof. J. Bednarczyk. W 2000 r. pasieka Tadeusza i prof. Bednarczyka została przeniesiona na własną działkę rolno-siedliskową Netczuków przy ul. Jagodowej w Księginicach Małych.  
    W 2005 r. Tadeusz Netczuk odszedł na emeryturę z 45 letnim stażem pracy 1959-2005.
    W tym samym roku (10.09.2005) został członekiem Polskiego Związku Pszczelarzy w Kole "Wrocław-Krzyki" (Dolnośląski Związek Pszczelarzy zrzeszony w PZP). W 2006 r. ukończył kursy czeladnicze i mistrzowskie PZP w Centrum Doskonalenia Zawodowego w Wołowie i uzyskał tytuł czeladnika - wykwalifikowanego robotnika pszczelarza i mistrza pszczelarza. Hodowla pszczół została zarejestrowana przez Powiatowego Lekarza Weterynarii we Wrocławiu pod numerem 026452165 (pismo z dn. 29.11.2005, l.dz.: PIW - org. 242/11/2005). Sprzedaż bezpośrednia produktów nieprzetworzonych z pasieki Tadeusza Netczuka została zarejestrowana w rejestrze Powiatowego Lekarza Weterynarii we Wrocławiu pod numerem 02645623 (decyzja z dn. 25.11.2008, l.dz.: PIW Wroc-hig-422/1479/11/2008). Świadectwa w sekcji Certyfikaty. 15.03.2016 r. podczas zebrania koła pszczelarskiego Wrocław-Krzyki Tadeusz Netczuk został odznaczony srebrną odznaką za zasługi dla Polskiego Związku Pszczelarskiego, a w sierpniu 2016 r. odznaką honorową "Zasłużony dla rolnictwa" od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
`    W Ślężańskim Parku Krajobrazowym Pasieka znajdowała się do 2011 r. Obecnie ze względu na masowe wymieranie pszczół, pasieka została ulokowana w Bielanach pod Wrocławiem by zapewnić jej stały i regularny nadzór pszczelarski. Od 2006 r. w pasiece pomaga syn Tadeusza, Łukasz Karol Dominik. W 2003 roku ze względu na duże doświadczenie oraz liczne kursy przygotowawcze Tadeusz został powołany na instruktora okręgowego SSI w PZD we Wrocławiu, a w 2008 r. na instruktora krajowego ogrodnictwa. Od tego czasu zajmuje się propagowaniem ekologicznych upraw, hodowli pszczoły murarki ogrodowej, pszczelarstwa, ochrony małych ptaków i drobnych zwierząt w ROD na terenie miast, prowadzi szkolenia i pokazy dla działkowców z zakresu sadownictwa i hodowli pszczół.
    Wielokrotnie nagradzany dyplomami i odznaczany za sumienną pracę i społeczne zaangażowanie odznaczeniami zakładowymi i branżowymi w dziedzinie kolejnictwa, górnictwa i ogrodnictwa. Tadeusz Netczuk to także były sportowiec, sędzia hokeja na trawie, bokser w latach 1970.
    Od młodości gromadził pamiątki rodzinne, zbierał zapiski genealogiczne, restytuował najlepsze tradycje rodzinne swoich dziadków - dziś prawie zapomniane, dzięki niemu otworzyły się prawie wszystkie kierunki poszukiwań genealogicznych rozpoczętych w 2000 r. razem z jego synem Łukaszem. Bez niego zbieranie okruchów zatracanego przez ostatnie 70 lat dziedzictwa materialnego i historycznego naszych międzyrzeckich rodzin nie byłoby możliwe, gdyż jest w zasadzie jednym z ostatnich łączników między pradziadkami Wolskimi i Mankiewiczami a ich wnukami. 
    Aktualnie pomimo licznych chorób i problemów ze zdrowiem, zajmuje się ogrodnictwem, pszczelarstwem i wędkarstwem. Pisze liczne wiersze i wspomnienia.
    W prowadzeniu pasieki pomagają syn Łukasz i żona Henryka. Od 2014. r. pomaga nam też Pan Andrzej Rusin, który pod kierunkiem Tadeusza Netczuka uczy się pszczelarstwa. Współpracuje z nami także Zdzisław Walicki - przyjaciel pana Tadeusza.
    Podczas Okręgowych Dni Działkowca we Wrocławiu w dniu 12.09.2016 r. Tadeusz Netczuk odebrał od Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka przyznaną 03.08.2016 r. odznakę honorowa Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi -  "Zasłużony dla rolnictwa", (leg. nr 64907). Odznaczenie zostało przyznane najbardziej zasłużonym działaczom PZD. Czytaj więcej na stronie OZ PZD we Wrocławiu, Krajowej Rady PZD oraz na stronie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Galeria zdjęć z uroczystości.
    Od 2017 r. w pasiece pomaga również synowa Ewa Netczuk-Pol, która ma zarejestrowaną u PLW w Namysłowie własną hodowlę 4 rodzin pszczelich w ramach naszej pasieki, należy również do Koła Pszczelarskiego Wrocław "Krzyki".
    Więcej o pszczole murarce i pszczole miodnej można przeczytać w opracowaniach szkoleniowych Tadeusza Netczuka na stronie ROD "Pokój" we Wrocławiu w Mini Gazecie SSI:
Nr 2015(17) - Jak robić opryski w ogrodach działkowych by nie szkodzić ludziom, pszczołom, zwierzętom i mikrofaunie
Nr 2014/2(16) - ABC Leczenia niekonwencjonalnego pszczół - dlaczego w dzisiejszej dobie warroza i inne choroby dziesiątkują nasze ule cz. 2
Nr 2014/1(15) - ABC leczenia niekonwencjonalnego pszczół to jest ekologicznie bez chemii cz. 1
Nr 2013(14) - Rola pszczół w ogrodzie - hodowla murarki w praktyce cz. 4
Nr 2010(11) - Rola pszczół w ogrodzie - pszczoła murarka cz. 3
Nr 2009(10) - Rola pszczół w ogrodzie - pszczoła murarka cz. 2
Nr 2008(9) - Rola pszczół w ogrodzie - pszczoła miodna cz. 1.
    23.03.2017 r. Tadeusz Netczuk z przyjaciółmi Zdzisławem Walickim i Andrzejem Rusinem jako słuchacze wzięli udział w III ogólnopolskiej konferencji "Szanse i wyzwania pszczelarstwa w Polsce", która odbyła się w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa przy ul. Wspólnej. W grudniu 2016 r. Tadeusz Netczuk i Zdzisław Walicki, jako członkowie Koła Pszczelarskiego Wrocław-Krzyki "Pasieka" w duecie zgłosili miody ze swoich pasiek do III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pszczelarz Roku pod patronatem Ministra Rolnictwa i Głównego Inspektora Jakości handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Organizatorem konkursu jest Fundacja Edukacji Ekonomicznej i Rozwoju Obszarów Wiejskich. 
     W konkursie oceniano jakość zgłoszonych produktów pszczelich na podstawie ich szczegółowych badań. Brano również pod uwagę działalność pasiek, promocję polskiej marki miodów i tradycje pszczelarskie. Do naszej próbki dołączyliśmy też monografię naszej Pasieki. Próbki miodów Zdzisława Walickiego oraz pyłku i miodów Tadeusza Netczuka zostały docenione w konkursie. W dniu dzisiejszym obaj panowie, wspólnie, odebrali dyplom jako finaliści III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pszczelarz Roku. Znaleźli się tym samym w gronie 27 pasiek z całego kraju uhonorowanych dyplomem finalisty. Spośród nich na zaszczytnym podium konkursu w kategoriach: Grand Prix, miód pszczeli odmianowy, miód pszczeli wielokwiatowy, miód pszczeli spadziowy oraz miód sekcyjny znalazło się 10 pasiek.
     To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, które motywuje do dalszego rozwoju pasieki. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie z Panami Zdzisławem Walickim i Andrzejem Rusinem uczestniczyć w tym wydarzeniu. 
    Więcej o idei konkursu na stronie organizatora i tutaj. Zdjęcia i Informacja o podsumowaniu III edycji Konkursu "Pszczelarz Roku" na stronie Polskiego Związku Pszczelarskiego. Notkę ze zdjęciami można również przeczytać na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tutaj też link do zdjęć z panami Zdzisławem Walickim,Tadeuszem Netczukiem i Andrzejem Rusinem.
    W dn. 09.09.2017 r. podczas Dnia Działkowca Okręgu Wrocławskiego PZD Tadeusz Netczuk został uhonorowany dyplomem z okazji 120 lat ogrodów działkowych w Polsce 1897-2017 za osobiste zaangażowanie w rozwój ogrodów działkowych dla pokoleń oraz współudział w tworzeniu, umacnianiu oraz obronie Związku. Otrzymał także medal  za wybitne zasługi dla rozwoju ogrodów działkowych. Wiecej o uroczystości na stronie OZ PZD. Dziękujemy za to wyróżnienie.
    22.09.2019 r. podczas Okręgowych Dni Działkowca we Wrocławiu Tadeusz Netczuk odebrał od Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców dyplom za ofiarną pracę na rzecz działkowców, ogrodów i związku oraz rzetelne wypełnianie obowiązków prezesa ROD "Pokój" we Wrocławiu. W 2019 r. zarejestrowaliśmy pasiekę i sprzedaż bezpośrednią u PLW w Namysłowie.
    10.02.2020 o godz. 16 w Świetlicy WIejskiej w Zieleńcu odbył się wykład i warsztaty w wykonaniu Tadeusza Netczuka. W programie znalazły się: wykład i pokaz o pszczole murarce ogrodowej,  trochę historii o pszczole, wydobycie kokonów z rurek trzciny, cięcie trzciny, jak założyć hodowlę,  zadrzechnia fioletowa - największa pszczoła w Polsce. Broszura poświęcona murarce ogrodowej
    W dniu 24.06.2021 r.. decyzją Naczelnika Wydziału Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nasze gospodarstwo pasieczne zostało wpisane do ewidencji producentów pod numerem identyfikacyjnym: 078635975. Jednocześnie wnioskowaliśmy o dopłatę do cukru dla 10 przezimowaych rodzin pszczelich.
    W 2021 r. zwiększyliśmy liczbę pszczelich rodzin do 14, dzięki 4 rodziom pszczelim, którymi opiekuje się pomocnik pszczelarza Ewa Netczuk-Pol. W 2021 r. zarejestrowaliśmy gospodarstwo pasieczne w rejestrze producentów rolnych (nr 078635975) w Powiatowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Namysłowie. Skorzystaliśmy także z pomocy de minimis dla pszczelarzy w postaci dopłaty do cukru za każdą przezimowaną rodzinę pszczelą.
    W dniu 26.03.2022 pan Tadeusz Netczuk wziął udział w szkoleniu zrealizowanym na podstawie umowy Dolnośląskiego Związku Pszczelarzy we Wrocławiu z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa dofinansowanym z budżetu krajowego i Unii Europejskiej, pn.: "Pomóżmy pszczołom". Ośmiogodzinny kurs objął następujące tematy: 
- Niedobory białkowe i węglowodanowe w diecie pszczół, jako czynnik limitujący rozwoju rodziny pszczelej (2 godz.);
- Współczesne technologie w gospodarce pasiecznej (znaczenie pomiarów temperatury, wilgotności, dźwięków, wagi itp. w zarządzaniu pasieką, 3 godz.);
- Współczesne zagrożenia w środowisku życia pszczoły miodnej - idnetyfikacja i sposoby ich ograniczania (środki ochrony roślin, monokultury, zmiany klimatu, zanieczyszczenie środowiska, praca hodowlana itp., 2 godz.);
- Aspekty higieniczne, jako element dobrej praktyki pszczelarskiej, (1 godz.).


 









Nagrody, odznaczenia, legitymacje członkowskie i dyplomy

Odznaczenia
08.2017 - Medal jubileuszowy od PZD za wybitne zasługi dla rozwoju ogrodów działkowych
03.08.2016 - Odznaka honorowa Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi "Zasłużony dla rolnictwa", leg. nr 64907
26.01.2016 - Srebrna Odznaka Polskiego Związku Pszczelarskiego w uznaniu zasług dla PZP, leg. nr 3025
23.06.2007 - Odznaka Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców za "Zasługi dla Polskiego Związku Działkowców", leg. nr 11493
07.09.2005 - Złota Odznaka "Zasłużony działkowiec", Krajowa Rada Polskiego Związku Działkowców, leg. nr 23656
10.09.1972 - Srebrna Odznaka "Przodujący Kolejarz", Dyrekcja Okręgowa Kolei Państwowych we Wrocławiuleg, nr 7275/72
21.04.1967 - Dyplom uznania z odznaką "Wzorowy marynarz" za wzorową i nienaganną służbę na okrętach bojowych Polskiej Marynarki Wojennej
Odznaka honorowego dawcy krwi.

Dyplomy
07.09.2019 -  Dyplom Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców za ofiarną pracę na rzecz działkowców, ogrodów i związku oraz rzetelne wypełnianie obowiązków prezesa ROD "Pokój" we Wrocławiu link. 
08.2017 - Dyplom PZD z okazji 120 lat ogrodów działkowych w Polsce 1897-2017 za osobiste zaangażowanie w rozwój ogrodów działkowych dla pokoleń oraz współudział w tworzeniu, umacnianiu oraz obronie Związku
23.03.2017 - Dyplom finalistów III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pszczelarz Roku pod patronatem Ministra Rolnictwa i Głównej Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych dla Zdzisława Walickiego i Tadeusza Netczuka.
28.10.2016 - Dyplom uznania i serdeczne podziękowanie od Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców za związkową i społeczną postawę oraz zaangażowanie w trakcie realizacji projektu, pn. "Powszechny przegląd zagospodarowania ROD i działek w 2016 r."
27.09.2014 - Dyplom Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców we Wrocławiu za wkład w obywatelską, ustawową inicjatywę "Stop rozbiórkom altan"
25.04.2013 - Dyplom Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Projektu Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych za pomoc w zbieraniu podpisów na listach poparcia pod obywatelskim projektem ustawy
24.09.2011 - Dyplom za wieloletni wkład w rozwój ogrodu i PZD, Zarząd ROD "Pokój" we Wrocławiu
27.08.2011 - Dyplom Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców z okazji 30-lecia PZD za wybitne zasługi dla rozwoju ruchu ogrodnictwa działkowego i umacniania Związku
27.08.2011 - Dyplom Wojewody Dolnośląskiego za zasługi na rzecz Polskiego Związku Działkowców i zaangażowanie w rozwój rodzinnych ogrodów działkowych
15.06.2011 - Dyplom Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców za wzorowe wypełnianie obowiązków członka okręgowego organu PZD we Wrocławiu oraz obronę praw działkowców i ustawy o ROD w kadencji 2007-2011
2011 - Pamiątkowa Odznaka Polskiego Związku Wędkarskiego Koła "Górnik" we Wrocławiu z okazji 50-lecia (1961-2011)
11.09.2010 - Dyplom Zarządu ROD "Pokój" we Wrocławiu za sumienne pełnienie funkcji prezesa Zarządu ROD
08.07.2010 - Dyplom Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców za zasługi w obronie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych
19.09.2009 - Dyplom Prezydium Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców za obronę ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych i PZD w 2009 r.
04.06.2007 - Dyplom Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców za ofiarną pracę na rzecz działkowców, ogrodów i Związku, umacnianie demokratycznych zasad samorządności oraz rzetelne wypełnianie obowiązków członka okręgowego organu PZD w kadencji 2002-2007
02.12.2006 - Dyplom Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców za zasługi w obronie praw działkowców, grodów i PZD
07.2004 - Podziękowanie Dyrektora Instytutu Górnictwa Odkrywkowego "Poltegor-Instytut" w związku  z zakończeniem pracy i przejściem na emeryturę
04.12.1986 - Dyplom honorowy (nr 129/86) Centralnego Ośrodka  Badawczo-Projektowego Górnictwa Odkrywkowego Poltegor we Wrocławiu w dowód uznania za 25-letnią pracę wraz z odznaką
23.05.1981 Dyplom za zajęcie IV miejsca w zawodach wędkarskich w dn. 23.05.1981 r., Polski Związek Wędkarski Koło "Górnik" we Wrocławiu
24.04.1975 - Dyplom uznania za zdobycie II miejsca w konkursie "Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Oddziale Napraw Maszyn Towarowych we Wrocławiu", Oddział Napraw Maszyn Towarowych Polskich Kolei Państwowych we Wrocławiu
21.04.1967 - Dyplom za aktywną pracę w organizacji Kół Młodzieży Wojskowej, Zarząd Jednostki WOjskowej 3429, Zarząd Kół Młodzieży Wojskowej
08.09.1963 - Dyplom uznania za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych na stanowisku rzemieślnika, Samochodownia Polskich Kolei Państwowych we Wrocławiu

Nagrody
26.09.2015 - Nagroda dla instruktorów SSI w ROD "Pokój" w konkursie okręgowym ROD 2016
27.08.2013 - "Brązowe pióro" - nagroda specjalna Prezydium OZ PZD dla Prezesa Zarządu ROD "Pokój" we Wrocławiu we Wrocławiu z tytułu zajęcia przez ROD "Pokój" trzeciego miejsca w Okręgowym Konkursie "Rodzinny Ogród Działkowy roku 2013"
12.1996 - Nagroda zespołowa Dyrektora Instytutu Gónictwa Odkrywkowego za osiągnięcia w pracy badawczej w roku 1996 przyznana dr inż. Szymonowi Modrzejewskiego, mgr inż. Arkadiuszowi Grześkowiakowi, mgr inż. Ireneuszowi Łabudzie i Tadeuszowi Netczukowi w temacie, pt: "Zwiększenie efektywności rozkruszania utworów trudnourabialnych za pomocą materiałów wybuchowych"
04.12.1995 - Nagroda zespołowa Dyrektora Instytutu Gónictwa Odkrywkowego za osiągnięcia w pracy badawczej w roku 1995 przyznana Tadeuszowi Netczukowi za udział w opracowaniu, pt: "Ekranowanie sejsmiczne kopalni "Folwark" od zabudowań okolicznych wsi"

Świadectwa-dyplomy, kwalifikacje, certyfikaty, legitymacje
19.03.2022 - Certyfikat ukończenia szkolenia "Pomóżmy pszczołom", pod kier. dra inż. Pawła Migdała, Dolnośląski Związek Pszczelarzy we Wrocławiu, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
22.09.2011 - Świadectwo uczestnictwa w obradach II Kongresu Polskiego Związku Działkowców
26.08.2008 - Powołanie na instruktora krajowego Społecznej Służby Instruktorskiej PZD, KR PZD, l.dz. 5423/08s
17.03.2007 - Certyfikat odbycia szkolenia "Pasieka realizująca program hodowlany sprzymierzeńcem pszczelarza praktyka", Dolnośląski Związek Pszczelarzy we Wrocławiu
11.03.2006 - Dyplom otrzymania tytułu mistrza "pszczelarza" nadany uchwałą Państwowej Komisji Egzaminacyjnej (z dn. 24.02.2006 r. nr rej. KO/KPiU/443/10/06/3m) powołanej przez Kuratora Oświaty we Wrocławiu przy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wołowie
11.03.2006 - Świadectwo otrzymania tytułu wykwalifikowanego "robotnika pszczelarza" nadany uchwałą Państwowej Komisji Egzaminacyjnej (z dn. 24.02.2006 r. nr rej. KO/KPiU/443/10/06/22r) powołanej przez Kuratora Oświaty we Wrocławiu przy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wołowie
19.02.2006 - Certyfikat odbycia szkolenia "W celu uzyskania tytułu kwalifikacyjnego w pszczelarstwie", Regionalny Związek Pszczelarzy we Wrocławiu
19.12.2003 - Legitymacja Instruktora Okregowego Społecznej Służby Instruktorskiej, Polski Związek Działkowców, Krajowa Rada, nr id. 3/2003
10.12.2003 - Dyplom ukończenia szkolenia Społecznych Służb Instruktorskich na okręgowych instruktorów
15.04.2003 - Świadectwo wykonywania pracy w szczególnych warunkach od 21.11.1983 do 31.12.2000 r. w zakresie rozdrabniania, klasyfikacji i uzdatniania surowców mineralnych skaleń i kwarc na stanowisku technik laborant, Instytut Gónictwa Odkrywkowego "Poltegor-Instytut"
01.03.2003 - Legitymacja członkowska Stowarzyszenia Inżynierów i techników Górnictwa nr 05879
09.12.1999 - Zaświadczenie nr 19/39/99 Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Ośrodka Doskonalenia Kadr we Wrocławiu o ukończeniu kursu: "Postępowanie z wyposażeniem pomiarowym i badawczym w laboratorium
10.07.1997 - Legitymacja Społecznego Instruktora Fachowego w POD "Pokój" we Wrocławiu od Wojewódzkiego Zarządu Polskiego Związku Działkowców nr id. 130/1/1997 z dn. 20.08.1997
1996 - Dyplom nadania stopnia górniczego: starszego technika górnictwa
03.12.1993 - Dyplom nadania stopnia górniczego: technika górniczego stopnia I
10.05.1984 - Świadectwo ukończenia kursu spawacza, Państwowa Komisja Egzaminacyjna przy Krajowej Spółdzielni Pracy "Oświata" w Warszawie Okręgowy Oddział we Wrocławiu
18.11.1983 - Świadectwo racjonalizatorskie pt. "Urządzenie do rozluzowania złóż zwięzłych kruszyw naturalnych" (nr ewid. wniosku w zakładzie pracy: 1/83), przyjęte do realizacji decyzją z dn. 15.04.1983 r., Wrocławskie Kopalnie Surowców Mineralnych (1983/1986)
18.11.1983 - Świadectwo racjonalizatorskie pt. "Podstawa silnika do napinania pasków klinowych z koła pasowego na silnik" (nr ewid. w zakładzie pracy: 1/82), przyjęte do realizacji decyzją z dn. 17.09.1982 r., Wrocławskie Kopalnie Surowców Mineralnych (1982-1983)
10.10.1980 - Zaświadczenie naczelnej Organizacji Technicznej w Polsce Stowarzyszenia Wyższej Użyteczności o ukończeniu kursu BHP stopnia III zorganizowanego przez SIT PMB w Piotrkowie Trybunalskim
20.12.1975 - Świadectwo ukończenia 3,5-letniego Technikum Zawodowego dla Pracujących Zakładów Naprawy Taboru Kolejowego "Wrocław" we Wrocławiu oraz otrzymania tytułu "technik mechanik kolejowy" o specjalności eksploatacja i naprawa taboru kolejowego nr 22/NT/76, temat pracy dyplomowej z przygotowania zawodowego: "
Ekonomika automatycznego dozowania paliwa przez pompę paliwową na podstawie badania mocy silnika"
23.12.1972 - Świadectwo racjonalizatorskie pt. "Ściągacz hydrauliczny do łożyskowania zestawów kołowych wóżków motorowych i przyczep" (nr ewid. w zakładzie pracy: 18/72), przyjęte do realizacji decyzją z dn. 25.10.1972 r., Zarząd Drogowy Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych we Wrocławiu
20.12.1968 - Dyplom otrzymania tytułu mistrza w zawodzie ślusarz samochodowy nadany uchwałą Państwowej Komisji Egzaminacyjnej powołanej przez KOS we Wrocławiu pismem nr EK-070/2/68 z dn. 05.12.1968 r. (nr rej. 5767/68)  [zakończenie zasadniczej szkoły zawodowej]
06.02.1965 - Świadectwo ukończenia z wynikiem dobrym Kursu Młodszych Specjalistów w specjalności elektryk okrętowy, na podstawie rozkazu nr 015/64 z dn. 04.03.1964, Marynarka Wojenna, Ministerstwo Obrony Narodowej
22.06.1962 - Świadectwo nr 15/IIIkt ukończenia trzyletniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej dla Pracujących nr 2 we Wrocławiu o specjalności ślusarz, Państwowa Komisja Egzaminacyjna Powołana przez Kuratorium okregu Szkolnego Wrocławskiego pismem z dn/ 24.05.1962 r. nr KOS.II.EPU.13b/52/62
06.1959 - Świadectwo ukończenia Szkoły Podstawowej nr 37 we Wrocławiu (klasy 1-5 w Szkole Podstawowej w Międzyrzecu Podlaskim).

Zobacz też:
Strona ROD "Pokój" we Wrocławiu PZD
Strona Koła Pszczelarskiego Wrocław-Krzyki PZP 
Strona Koła Wędkarskiego "Górnik" PZW

Pszczelarz - spis treści

Certyfikaty
Wspomnienia
Wiersze
Rysunki
© 2008 Netczukowie - Pasieka Rodzinna Tadeusza Netczuka od 1970. All rights reserved unless otherwise noted.